Bir kulüpten fazlası...

Bi’ Fikir Bi’ Şirket (An Idea A Company)

12369048_1207919979221394_2924692027168242803_n
IEEE Koç’un en büyük ve en kurumsal etkinliği olan ve geçen yıl 2.si düzenlenen Bi’Fikir Bi’Şirket, 2-3 Nisan 2016 tarihlerinde Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezinde düzenlendi. Yarışma ve seminer konseptlerinde gerçekleşen ve 2 gün sürek etkinliğimizin ana teması zamandan tasarruf etmekti.
Teknik içeriklere olan ilgiyi artırmak amacı le düzenlenen yarışmaya Koç Üniveritesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversite başta olmak üzere birçok farklı Üniversiteden girişimci adayları katıldı. Jüri üyelerimiz Cem Soysal, Ömer Akarca, Behice Funda ve Fatih Akşener tarafından oylanan girişimlerden en yüksek 5 puanı alan ekipler finale kaldılar. Seminer gününün sonunda ise jürü tarafından yapılan 2. Oylama ile kazanan ekip belli oldu.
Yarışmamızın kazananı Koç Üniversitesinden Deep Connect olurken 2.si İTÜ’den OthersApp ve 3.sü ise Teleporter oldu.
Opet, Erdemir Demir Çelik A.Ş. ve Galata Buissines Angles sponsorluğunda düzenlenen etkinliğimizin seminer gününde finale kalan ekiplerin sunumlarının yanı sıra ünlü girişimcilerin seminerleri yer aldı. Lidyana.com ve SupperMassive eSports’un kurucusu Hakan Baş, TripAdvisor’dan Berkan Kısaoğlu, müşterileri arasında Zipcar, Ebay, Newyork Times bulunan Mobile Actions’un kurucusu Aykut Karaaalioğlu, Meekanist.net’den Ali ServetEyüpoğlu ve IEEE Global’den Peter Corcoran’ın da katıldığı seminer gününde Sevgi Gönül Kültür Merkezi girişime meraklı insanlar ile doldu.
Bi’Fikir Bi’Şirket 2017de de girişimcilik festivali konsepti ile genç girşimcilere ve girişimci adaylarına kendilerini gösterme fırsatı sağlayacak.